Kontakta oss på UNT

Här hittar du adresser, telefonnummer och epostadresser till oss.
 

 

Besöksadress: Danmarksgatan 30, Uppsala

Postadress: Box 36, 751 03 Uppsala

Telefon: Tel: 018-478 00 00
Växeln öppen: mån-fre kl 8-16

 

 

Redaktionen/nyhetstips
Tel: 018-478 14 35. Epost: 72018@unt.se
Sms/mms: 72018

Kundservice
Tel: 018-478 10 50. Epost: prenumeration@unt.se 

Prenumeration
Tel: 018-478 10 50. Epost: prenumeration@unt.se
Utebliven tidning tel: 018-478 10 20

Privatannonser
Tel: 018-478 10 50 Epost: annonsera@unt.se   

Företagsannonser
Tel: 018-478 11 60 Epost: foretagsannons@unt.se 
(Längre ner på sidan hittar du alla kontakter)

 

  

 

UNT City
Kungsgatan 53, Uppsala
Öppettider: Måndag-fredag kl. 10.00-18.00.
Lunchstängt: kl. 13.00-13.30 Lördag och söndag stängt

 

Biljetter
Hos UNT City i Uppsala (i Uppsala Stadsteaters lokaler, använd ingång till biljettkassan) är du välkommen att köpa biljetter till en mängd olika evenemang. Vi är bl.a ombud för Viking Line, Tickster och Ticnet/Ticketmaster. 
Epost: biljett@unt.se  

 

 

 

  

 

  

 

MEDARBETARE MARKNADSAVDELNINGEN

 

  

 

Innesäljare   


  

Carina Johansson
Mediesäljare/Innesälj
TEL: 018-478 16 83
SMS: 073-662 10 68
carina.johansson@unt.se

Charlotte Strandberg
Föräldraledig
TEL: 018-478 10 32
SMS: 073-662 10 75
charlotte.strandberg@unt.se

Evelina Klopsch
Mediesäljare/Innesälj
TEL: 018-478 10 98
SMS: 072-714 63 31
evelina.klopsch@unt.se

Jennifer Eriksson Mammo
Mediesäljare/Innesälj
TEL: 018-478 10 32
jennifer.mammo@unt.se

 

Karin Blomqvist
Mediesäljare/Innesälj
TEL: 018-478 18 66
karin.blomqvist@unt.se

 

 

  

 

Mediesäljare


 

Andreas Fält
Mediesäljare
TEL: 073-310 66 20
andreas.falt@unt.se

Anne Weyde
Föräldraledig
TEL: 018-478 10 69
SMS: 070-303 50 51
anne.weyde@unt.se

Diana Rudka
Mediesäljare
TEL: 070-216 64 30
diana.rudka@unt.se

Eva-Lotta Eek
Säljchef
TEL: 018-478 10 57
SMS: 070-328 93 13
lotta.eek@unt.se

Johnny Husevik
Mediesäljare
TEL: 018-478 10 62
SMS: 073-662 11 60
johnny.husevik@unt.se

Linda Linde
Mediesäljare
TEL: 018-478 10 68
SMS: 070-348 94 55
linda.linde@unt.se

Ludde Lundell
Mediesäljare
TEL: 070-367 21 44
ludde.lundell@unt.se

Magnus Wretbring
Marknads- och försäljningschef
TEL: 018-478 19 90
SMS: 0709-42 72 50
magnus.wretbring@unt.se

Malin Gustavsson
Mediesäljare
TEL: 018-478 16 94
SMS: 073-662 10 10
malin.gustavsson@unt.se

 

Petter Trolte
Mediesäljare
TEL: 018-478 10 86
SMS: 073-662 11 61
petter.trolte@unt.se

Viktoria Bellqvist
Mediesäljare
TEL: 018-478 13 05
SMS: 073-662 11 41
viktoria.bellqvist@unt.se

 

 

 

 

 

Mediesäljare – Sigtunabygden  


 

Magnus Wranning
Mediesäljare
TEL: 08-594 405 76
SMS: 070-326 22 69
magnus.wranning@sigtunabygden.se

 
 

Tom Eriksson
Mediesäljare
TEL: 08-594 405 84
SMS: 070-206 09 90
tom.eriksson@sigtunabygden.se

 

 

 

 

 

Mediesäljare – Tierp/Östhammar 


Ann-Cathrine Mattsson
Mediesäljare
TEL: 018-478 17 25
SMS: 076-815 43 43
ann-cathrine@norrauppland.se

Gert Eriksson
Mediesäljare
TEL: 018-478 10 93
SMS: 070-241 90 49
gert.eriksson@unt.se

Henrik Westerlund
Mediesäljare
TEL: 072-548 42 24
henrik.westerlund@unt.se

Åsa Tibring
Mediesäljare
TEL: 018-478 17 27
SMS: 070-833 73 76
asa.tibring@norrauppland.se

 

Digitala Gruppen


Anna Fuhrman
Produkt och Projektansvarig
Digitala medier
TEL: 070-245 01 09
anna.fuhrman@unt.se

Daniel Mohlén
Säljansvarig Digitala medier 
TEL: 070-172 65 65
daniel.mohlen@unt.se

Emil Olsenmyr
Digital strateg
TEL: 018-478 10 17
SMS: 070-635 72 67
emil.olsenmyr@unt.se

Eric Gustafsson
Digital Strateg
TEL: 072-200 59 04
eric.gustafsson@unt.se

 

 

Privatmarknad  


Krister Monie
Projektledare/Marknadsassistent
TEL: 018-478 10 26
SMS: 070-510 08 98
krister.monie@unt.se

Roger Wiiand
Privatmarknadschef
TEL: 070-230 90 07 
roger.wiiand@unt.se

 

 

 

 

Internkontroll/support  


Petra Israelsson
Interncontroller, ekonomi
TEL: 018-478 12 47
SMS: 073-662 11 58
petra.israelsson@unt.se

  

 

 

 

Kreativa Gruppen


Björn Hammar
Säljchef
TEL: 070-529 68 44
bjorn.hammar@unt.se

Bodil Östman
Kreatör/UNiT Reklambyrå
TEL: 018-478 11 03
SMS: 073-662 10 98
bodil.ostman@unt.se

Charlotte Hörngren
Säljare/Projektledare/Insert Media
TEL: 018-478 10 99
SMS: 073-662 10 86
charlotte.horngren@unt.se

Hasse Sultan
Säljare/Event
TEL: 018-478 14 53
SMS: 070-209 07 02
Hasse.Sultan@unt.se

Ivar Holmquist
Kreatör/UNiT Reklambyrå
TEL: 018-478 18 27
SMS: 070-687 39 13
ivar.holmquist@unt.se

Mia Lindh
Säljare/Projektledare/Insert Media
TEL: 072-208 71 75
mia.lindh@unt.se

Mikael Blomqvist
Kreatör/UNiT Reklambyrå
TEL: 018-478 13 48
SMS: 073-662 10 43
mikael.blomqvist@unt.se

Susanna Lans
Kommersiell Redaktör
TEL: 070-659 89 76
susanna.lans@unt.se

 

Therese Löfgren
Projektledare/Event
TEL: 018-478 14 52
therese.lofgren@unt.se

 

 

 

 


 

 

De flesta av UNT:s anställda kan kontaktas direkt via telefon eller e-post. E-postadressen är oftast uppbyggd enligt principen förnamn.efternamn@unt.se.